Jmenuji se Petr ŠTĚPÁNEK,

Mé chovatelské začátky jsou již stará záležitost. Asi v roce 1960 mě přivedl k tomuto koníčku můj strýc Václav Štěpánek, který byl úspěšný chovatel holubů. Pak postupně s menšími nebo většími přestávkami jsem zkoušel různé druhy chovatelství, chov andulek, rybičky, psy, hady apod. Až v roce 2004 jsem se začal trochu systematicky zajímat o chov exotického ptactva a to trvá do dnes.

Na těchto stránkách nechci objevovat objevené, ale pouze schromáždit poznatky které jsem nasbíral během své chovatelské činnosti, a soustředit je na jedno místo a tím docílit lepší orientaci v problematice chovu.

V součesné době v mém chovu jsou, Amadina Guldové a Fife Fancy - canary a Gloster-canary.

Pocházím ze severočeské oblasti - Děčín

E-mail:   stepanek.petr.dc@seznam.cz

Mobil:    +420 607749315

Komu jsou stránky určeny ...

Děkuji vám za návštěvu mojich stránek. Tyto stránky jsou věnovány především chovatelům Amadina Guldové a péči o tohoto nádherného ptáčka.  Hlavním cílem tohoto webu je poskytnout všem, kdo mají zájem o znalosti, které  pomohou při chovu Amadina Guldové. Mojim cílem není vymýšlet to, co je již mnoho let vymyšleno, ale informace soustředit na jedno místo pro pohodlnější přístup k těmto informacím.  Chci také poděkovat všem, kteří mě umožnili a dali souhlas k uveřejnění jejich článků.

Stránky jsou určeny pro všechny chovatelé, kterým tato činnost přináší radost a uspokojení. Tím přeji Všem mnoho chovatelských úspěchů a hlavně hodně radosti co nám náš koníček přináší.