Standard Fife Fancy Kanár

Fife je krásný kanárek anglického původu a je populární pro své vlastnosti: plodný, vytrvalý, jeho cena je stále přiměřená.  Jeho země původu je Scotland (ve Fife County). Tento kanárek je pojmenovaný po kraji, kde byl objeven v roce 1950. Díky Skotům je dnes Fife jedním z nejoblíbenějších typů kanárů na světě. Jedná se o nový druh, jehož standard byl založen v roce 1957 Walter Lumsdenovi, považován za zakladatele Fife.

Velikost kroužku je 2,7 – 2,8 mm
Hlava & krk: Hlava malá, kulatá a čistá, jemný zobák, oči, centrální vůči kulatosti hlavy a těla.

Krk spíše jemný v souladu s hlavou a hladce splýval s tělem, a také dostatečně dlouhý, aby působil veselým dojmem společně s hlavou. Je to nejduležitější optický znak, totiž „zaškrcení krku“ a malá hlava silně dominantní. 10 bodů.
Tělo: plné a pěkně zaoblené v křivkách běží hladce dolů. Jemný přechází přes ramena do bodu ocasu. Hrudník také pěkně zaoblený, ale nepůsobí těžce. Linie křivek směřují ke kořeni ocasu vždy směrem dolů. Při pohledu shora a zpoza těla obrysy by měly být symetrické a hladké. 10 bodů.
Křídla: Kompaktní a přilehlé k tělu, setkání na špičkách těsně pod kořenem ocasu. 10 bodů.
Nohy: střední délky, ukazovat malá stehna. 5 bodů.
Opeření: Uzavřené, pevné, v dobré v kvalitě. 10 bodů.
Ocas: Uzavřený zabalený a úzký, pěkně zaoblený a vyplněný u kořene. 5 bodů.
Poloha a postoj: Stojí na vztyčených nohách pod úhlem 60 stupňů. Výraz veselý, při pevném držení těla hlavy.  10 bodů.
Barva: bohatá, měkká a čistá, Jak je to možné, také extrémně hloubká a tvrdá: přibarvování při  krmení je vyloučeno. 10 bodů.
Zdraví:
Stav a čistota musí mít náležitou váhu. 5 bodů.
Délka: nepřesahující 11,5 cm. 25 bodů.
CELKEM:
……………........... 100 bodů.